نشست‌ رؤسای دفاتر ارتباط با صنعت‌ دانشگاه‌های منطقه ۶ کشور
تاریخ : شنبه 3 آذر 1397 ساعت 08:17 | تعداد بازدید : 302
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان، جلسه روسای دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌ها و پارک‌های علمی و فناوری منطقه ۶ کشور با حضور دکتر سیف مدیر کل دفتر ارتباط با صنعت وزارت عتف و همچنین صنعتگران در حوزه فولاد و پتروشیمی استان اصفهان صبح روز پنجشنبه اول آذر ماه جاری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
دکتر فاطمه آبیار فیروزآبادی رئیس گروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه در گفتگو با واحد روابط عمومی، هدف از این نشست یک روزه را تبادل اطلاعات و آشنایی هر چه بیشتر با راه‌کارهای اجرایی بند "ط" تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ اعلام کرد.
در این جلسه همچنین دکتر سیف با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های کشور باید به دانشگاه‌های نسل چهارم تبدیل شوند اظهار داشت دانشگاه باید به گونه‌ای به صنعت خط و مشی دهد که پروژه‌های صنعت تماماً توسط دانشگاه انجام گردد. وی همچنین با اشاره به اینکه در ارائه دروس تئوری تفاوت چندانی بین دانشگاه‌های کشور نیست، گفت: با این وجود در زمینه طرح‌های تحقیقاتی به جز چند دانشگاه فعال بقیه دانشگاه‌ها هنوز نتوانسته‌اند فعالیت قابل توجهی داشته باشد.
در ادامه این جلسه مدیران دفاتر ارتباط با صنعت دانشگاه‌های منطقه ۶ به ارائه گزارش‌ها و بیان نظرات خود پیرامون مسائل مرتبط با صنعت و دانشگاه پرداختند.
رئیس گروه ارتباط با صنعت دانشگاه اردکان نیز با ارائه گزارش عملکرد حوزه خود به افتتاح دفتر ارتباط با صنعت در شهرک صنعتی اردکان اشاره نمود. دکتر سیف وجود چنین دفتری را گام مفیدی جهت ارتباط قوی‌تر دانشگاه و صنعت دانست و با بیان اینکه از این دفتر می‌توان به عنوان "کلینیک صنعت" نام برد خواستار الگو قرار دادن این اقدام توسط سایر دانشگاه‌ها شد.
همچنین جلسه بررسی ابعاد فنی و نرم‌افزاری سامانه "ساتع" نیز در روز چهارشنبه ۳۰ آبان‌ ماه جاری در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد. دکتر آبیار فیروزآبادی نماینده دانشگاه اردکان در سامانه مذکور ضمن شرکت در این جلسه اظهار داشت:
در این جلسه دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت عتف با تشریح اهداف طرح ساتع بر اولویت دادن به پژوهش‌های تقاضا محور در قالب پایان‌نامه و رساله‌های دانشجویان تکمیلی تاکید کرد. دکتر نیسی با اشاره به اینکه طرح ساتع در سال آتی هم بصورت جدی در برنامه بودجه سازمان‌ها قرار خواهد گرفت، وجود این طرح را فرصت بسیار مناسبی جهت هدفمند نمودن پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان و اساتید دانست.
سپس طراحان و مدیران سامانه مذکور به بیان جزئیات و چگونگی انجام فرایندهای ثبت و پذیرش پروپوزال‌های دانشگاه‌ها پرداختند و به سوالات گوناگون نمایندگان دانشگاه‌های مختلف پاسخ دادند.
دکتر آبیار فیروزآبادی در پایان این گفتگو از اساتید محترم دانشگاه اردکان درخواست نمود هر گونه مشکلی در خصوص استفاده و بهره‌برداری از سامانه مذکور را با ایشان در میان بگذارند.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035