آئین گشایش دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه در شهرک صنعتی اردکان
تاریخ : سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 14:23 | تعداد بازدید : 604
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان، به مناسبت شروع هفته وحدت و هفته جهانی کار آفرینی، دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اردکان در محل شهرک صنعتی شهرستان اردکان با حضور برخی مقامات و مسئولین شهرستان و دانشگاه افتتاح و شروع به کار کرد.
در ابتدای این مراسم مهندس روستایی عضو هیات مدیره شرکت شهرک صنعتی شهرستان اردکان ضمن عرض خیر مقدم به ریاست محترم دانشگاه و هیأت همراه و ابراز خرسندی از این اتفاق خجسته اظهار داشت: با توجه به اینکه دفتر ارتباط با صنعت با کلیه مدیریت‌ها و بخش‌های تابع دانشگاه ارتباط دارد، تلاش کنید با تصویب شیوه‌نامه‌ها، تدوین قوانین و استقرار ساختاری مشخص مخصوصا در دانشکده‌ها شاهد حرکت‌های عملی در این حوزه باشیم. وی مهمترین درخواست صنعت و جامعه از دانشگاه را پرداختن به مشکلات متعدد شهرستان در زمینه‌های صنعتی،‌ اجتماعی و زیست محیطی دانست و با ابراز تاسف از اینکه در این سالها دانشگاه و صنعت هر کدام مسیر جداگانه خود را رفته‌اند خواستار پایان دادن به وضع موجود شد.
سپس دکتر بهجتی اردکانی ریاست دانشگاه اردکان، ضمن تبریک هفته وحدت و هفته جهانی کارآفرینی، تقارن این افتتاحیه را با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) به فال نیک گرفت و هدف از تشکیل این دفتر را حل مشکلات صنعت و تعامل بیشتر دانشگاه با صنعت عنوان نموده و افزود: امیدواریم با همکاری تمام مدیران دانشگاه بتوانیم به اهداف این برنامه و گسترش طرح‌های تحقیقاتی محصول محور دست پیدا کنیم. به همین منظور در تلاش هستیم بستری را فراهم کنیم که اساتید و دانشجویان بتوانند حداقل یک روز در هفته را در صنعت بگذرانند و از نزدیک با مشکلات این بخش آشنا شوند. این در حالی است که اسناد و قوانین بالادستی مجموعه وزارت علوم نیز در همین راستا در حال بازنگری هستند. وی با بیان اینکه در طی سالهای متمادی دیوار بلندی از بی‌اعتمادی بین صنعت و دانشگاه شکل گرفته است بیان داشت اگرچه این گامها ممکن است به سرعت نتواند این دیوار را تخریب کند ولی حداقل می‌تواند ترک‌هایی را برای فروریزی آن ایجاد کند. 
ریاست دانشگاه اردکان در پایان با بیان اهداف دفتر ارتباط با صنعت گفت: فراهم سازی زمینه‌های توسعه علم و فناوری از طریق ایجاد محیطی مناسب برای شکوفایی خلاقیت و اشاعه و بکارگیری دستاوردهای جدید پژوهش و فناوری، بستر سازی جهت پیاده سازی ایده های نو مبتنی بر دانش توسط صاحبان ایده، ایجاد زمینه مناسب برای ظهور و حمایت از خلاقیت نیروهای جوان، فناوری و تجاری سازی علم در دانشگاه، ایجاد بستری به منظور استفاده از پتانسیل های (استادان و دانشجویان) فنی جهت حل مشکلات، شناخت و بکار گیری فناوری های مدرن و برنامه ریزی برای بومی سازی آنها، ارائه آموزش های مورد نیاز صنعت در زمینه های گوناگون از طریق نیاز سنجی، ساماندهی فرایند کارآموزی دانشجویان با همکاری شهرک صنعتی، استفاده از کارآموزی دانشجویان برای کمک به صنایع و تجاری سازی، تشکیل بانک اطلاعاتی از نیاز صنایع در خصوص استفاده از کارآموزان از مهمترین اهداف دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اردکان می‌باشد.
همچنین در ادامه این برنامه مهندس مقیمی فرماندار محترم شهرستان اردکان ضمن عرض تبریک انتصاب شایسته سرکار خانم دکتر بهجتی اردکانی به سمت ریاست دانشگاه اردکان، از حرکت پرشتابی که دانشگاه اردکان در مسیر ارتباط با صنعت و جامعه گرفته است قدردانی نموده و خواستار تداوم این حرکت ارزنده گردید. ایشان اظهار امیدواری نمود که دانشگاه بتواند به معنی کلمه به نقش پراهمیت خود در حل مشکلات محلی بپردازد و آمادگی کامل مسئولین شهر را برای حمایت از طرح‌های مختلف پژوهشی دانشگاه که منجر به افزایش بهره‌وری صنایع، کاهش هزینه‌های تولید و نیز حل مشلات و آسیب‌های اجتماعی گردد اعلام نمود.
مهندس تقدیری مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی اردکان آخرین سخنران این مراسم بود که بر عزم جدی اعضای هیأت مدیره شرکت شهرک صنعتی اردکان برای تعامل با دانشگاه تاکید کرد. 
شایان ذکر است در پایان این مراسم تفاهم‌نامه‌ی همکاری بین دانشگاه اردکان و شرکت شهرک‌های صنعتی اردکان امضاء و مورد تبادل طرفین قرار گرفت و دفتر دانشگاه در شهرک صنعتی اردکان رسما مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035