گام بلند دانشگاه اردکان در مسیر توسعه؛ بهره برداری از دو پروژه شاخص استان در دانشگاه اردکان
تاریخ : شنبه 3 شهریور 1397 ساعت 14:32 | تعداد بازدید : 846
گام بلند دانشگاه اردکان در مسیر توسعه؛ بهره برداری از دو پروژه شاخص استان در دانشگاه اردکان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان، همزمان با هفته دولت یکی از آرزوهای دیرینه دانشگاه اردکان به ثمر نشست و دو پروژه بزرگ خوابگاه دانشجویی شامل مجتمع خوابگاهی دانشگاه اردکان ویژه دانشجویان پسر و خوابگاه باغ درخشان ویژه دانشجویان دختر به بهره برداری رسید.
این پروژه ها  با  تلاش وپیگیری مسئولین دانشگاه ،سرمایه گذاری خیرین نیک اندیش وحمایت نماینده محترم مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی  با اعتباری بالغ بر 120میلیارد ریال افتتاح گردید. در مراسم افتتاح این طرح که  قائم مقام دانشگاه ومعاونت اداری مالی، جمعی دیگر از مسئولین و اساتید دانشگاه، نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی مدیر عامل شرکت  صنعتی معدنی چادرملو، ، استانداریزد، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور و جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان حضور داشتند، ابتدا مجتمع خوابگاهی دانشگاه اردکان ویژه دانشجویان پسر در زمینی به مساحت 67500 مترمربع و زیربنای 4500 مترمربع و با اعتبار 550میلیارد ریال به بهره برداری رسید. این مجتمع که به سبک کوی دانشگاه طراحی گردیده است، با سرمایه گذاری مجتمع صنعتی معدنی چادرملو احداث گردیده است و در حال حاضر با بهره برداری از فاز اول آن امکان اسکان 288 دانشجو فراهم گردیده است.
طرح دیگری که به بهره برداری رسید خوابگاه دخترانه باغ درخشان  بود که در زمین به مساحت 9860 مترمربع و زیربنای 5440 و با ظرفیت 264 نفر احداث گردیده است.  این خوابگاه همراه با تجهیزات کامل رفاهی شامل یخچال؛،کمد،کولر ماشین لباسشویی صنعتی و... با سرمایه گذاری خیر نیک اندیش آقای مهندس فاتح با هزینه ای بالغ بر650میلیارد ریال هزینه گردیده است.
قائم مقام دانشگاه اردکان ومعاونت اداری مالی در این مراسم با تقدیر از کلیه مسئولین استان و شهرستان و خیرین و  ابزار خوشحالی از بهره برداری از پروژه های خوابگاهی در گزارشی گفت: در حال حاضر در دانشگاه اردکان 2400 دانشجو در 42 کد رشته تحصیلی مشغول به تحصیل می باشند. خانم دکتر بهجتی با بیان چشم انداز دانشگاه تا سال 1404 از واحدهای صنعتی شهرستان و به ویژه شرکت چادرملو خواست تا همکاری خود را با دانشگاه ادامه دهند. در ادامه مهندس نوریان مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی چادرملو با بیان اهمیت کار خیری در توسعه و دست یابی به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی از بانیان خیر در این شهرستان قدردانی کرد. وی همچنین با بیان اینکه این مجتمع ظرفیت احداث 12 بلوک خوابگاهی را دارد گفت: هم اکنون 2 بلوک تکمیل گردیده که ان شاء الله در آینده به تدریج سایر بلوک ها نیز تکمیل می گردد.  در این مراسم نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه پرهیز از ریا بزرگترین علت جاودانه بودن نام و یاد خیرین و از جمله اعضای بیت مکرم آیت الله خاتمی(ره) بوده است، آموزش، فرهنگ و رفاه را سه رکن مهم برای دانشجویان ذکر کرد و مهمترین نماد رفاه را خوابگاه دانشجویی عنوان کرد. وی همچنین با تقدیر از خدمات دانشگاه اردکان و شرکت چادرملو وهمچنین خیرین دانشگاه ساز از شرکت صنعتی معدنی چادرملو خواست تا جهت 3 بلوک خوابگاهی دیگر همکاری لازم را داشته باشد.
در ادامه مراسم استاندار یزد نیز با تبریک افتتاح این طرح ها به جامعه دانشگاهی اردکان، اظهار امیدواری کرد با تعامل بهتر صنعت و دانشگاه مسیر توسعه سریعتر پیموده شود. زمانی قمی همچنین با تبریک عید غدیرخم این عید را ویژه همه بشریت و آزادی خواهان که دل در گرو اخلاق و معنویت دارند، دانست. درپایان این مراسم  آقای دکتر نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور  به سرمایه های اجتماعی کشور اشاره کرد و آمادگی خود را جهت رفع مشکلات جامعه کارگری و کارفرمایان اعلام کرد.
در پایان این مراسم از مهندس نوریان مدیرعامل شرکت صنعتی معدنی چادرملو و آقای فاتح خیر یزدی وهمچنین خدمات دکتر تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اهداء لوح تقدیر تجلیل و قدردانی شد. 
 

 آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035