نشست سه جانبه مدیران روابط عمومی های دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری مناطق دو، پنج و شش کشور
تاریخ : یکشنبه 21 مرداد 1397 ساعت 09:24 | تعداد بازدید : 646
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان، نشست مدیران روابط عمومی مناطق 2، 5، 6 با حضور دکتر عبدالهی نژاد مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر تیموری ریاست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ضمن خوش آمد گویی و تبریک روز خبرنگار افزود: آرزومندیم پیام انقلاب اسلامی ایران را به همه جهان صادر‌ نماییم و همه در این امر باید همت وافی داشته باشیم.
دکتر تیموری از روابط عمومی به عنوان پایگاه اطلاعاتی بین سازمان ها و جامعه نام برد و بیان کرد: در واقع با کمک روابط عمومی باید دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری را به جامعه معرفی کنیم و عملکرد دانشگاهها در تمام مسائل باید در روابط عمومی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند.
در ادامه دکتر عبدالهی نژاد ضمن اشاره به اینکه فعالیت در روابط عمومی یک کار سخت و طاقت فرساست افزود: به شخصه با پوست و گوشت و استخوانم این موضوع درک کرده ام و از تلاش های مناطق سپاسگزارم که تمام تلاش خودرا انجام می دهند.
مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم به وجود مدیران رسانه گریز و خلوت نشین اشاره نمود و افزود: در مسیر رسیدن به دانشگاه های نسل سوم و شکل گیری دانشگاه کارآفرین نیاز به مدیرانیست که تصمیمات خود را در اتاق شیشه ای بگیرند و در پستوخانه و پشت دیوارها تصمیم سازی نکنند.
وی با اشاره به استفاده از فضاهای مجازی به عنوان یک فرصت مناسب که با مدیریت درست می توان از آن بهره جست اظهار داشت: فضای مجازی شبیه به فضای لامکان و لازمان شده است و باید از فرصت های به وجود آمده در فضای مجازی به نفع پیشبرد اهداف روابط عمومی استفاده نمود.
دکتر عبداللهی نژاد اظهار داشت: به جایی رسیده ایم که قدرت جریان ها بر جریان قدرت ها در حال پیشی گرفتن است و به نوعی سیاستمداران مجبور به تصمیم سازی در یک آکواریوم شیشه ای قرار گرفته اند و در نقد و مناظره این موضوع پذیرفته شده است که عقل داور نهایی است.
وی با اشاره به ظرفیت های موجود در وزارت علوم مثل وجود اساتید و دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: باید از ظرفیت ها به بهترین وجه استفاده نمود.
دکتر عبداللهی نژاد به تولید نشریه تخصصی برای مدیران ارشد اشاره نمود و عنوان داشت این کار می تواند مشکلات بسیاری را حل نماید.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم به تصمیم به ایجاد کارگروه تخصصی از مناطق ده گانه اشاره نمود و اظهار داشت جشنواره سراسری مناطق ده گانه را خواهیم داشت و یک کارگروه برای بررسی و تدوین آیین نامه ها نیز ایجاد می گردد.
وی به تغییراتی که درسایت وزات علوم،تحقیقات و فناوری که اعمال خواهد شد اشاره نمود و اظهار امیدواری نمود تا از فرصت تاریخی برای تولید محتوا و اخبار باید استفاده نمود.
شایان ذکر است در این نشست هر یک از مدیران روابط عمومی به بیان دیدگاه ها و نظرهای خود در ارتباط با مسائل روابط عمومی پرداختند.
 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035