دیدار و گفتگوی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397 ساعت 08:31 | تعداد بازدید : 626
دکتر علی فتح‌زاده معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در حاشیه سومین همایش ملی آموزش عالی کشور که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار گردید ضمن دیدار و گفتگو با دکتر ابراهیم خدایی معاون محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آمادگی دانشگاه اردکان به عنوان دانشگاه مادر در شهرستان برای برگزاری کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ خبر داد. وی همچنین به بیان مشکلات دانشگاه اردکان در رابطه با کاهش پذیرش دانشجویان در برخی از رشته‌های تحصیلی به ویژه علوم ‌کشاورزی و منابع طبیعی پرداخت. رعایت عدالت در شیوه پذیرش دانشجو (پذیرش به صورت صرفاً با سوابق تحصیلی و با آزمون) برای رشته‌های هم سطح نیز از دیگر خواسته‌های معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بود. 
 در ادامه رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز ضمن استقبال از پیشنهاد دانشگاه اردکان به عنوان متولی برگزاری آزمون‌های سراسری اعلام کرد چنانچه استانداردهای لازم در این زمینه در دانشگاه اردکان فراهم شود مسئولیت برگزاری این آزمون‌ها به دانشگاه اردکان واگذار خواهد شد.
وی همچنین با تأیید مشکلات ناشی از صندلی‌های خالی در دانشگاه‌های کشور، برای تأمین حد نصاب ظرفیت دانشجویی در رشته‌های مورد نظر دانشگاه اردکان با هدف جلوگیری از تعطیل شدن این رشته‌ها قول مساعد داد.
ایشان همچنین تصریح کرد بنا به مصوبه مجلس شورای اسلامی، و با هدف رعایت عدالت و ایجاد شرایط یکسان در شیوه انتخاب رشته دانشجویان؛ در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۷، حدود ۸۵ درصد از کد رشته‌ها (حتی در دانشگاه‌های سطح یک کشور نظیر دانشگاه تهران) به صورت پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی معرفی خواهند شد.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035