پیام نوروزی ریاست دانشگاه اردکان
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396 ساعت 11:08 | تعداد بازدید : 403
یامُقَلّب القُلوب وَ الاَبصار یامُدَبّر الیل وَ النَهار
یا مُحَول الحَول وَ الاَحوال حَوِّل حالَنا اِلی اَحسَن الحال
اکنون که دستان پر نوازش بهار، طبیعت خفته را از خواب بیدار می سازد، دگر بار قلم آفرینش با رنگ بازی بر پیکره لوح پاک طبیعت، نگاری دیگر از مظاهر زیبای خلقت را بیان می نماید تا در تحولی شگرف نسیم مشک افشان و ترنم بلبلان شیرین بیان را به نظاره بنشینیم و “یا مقلب القلوب” گویان به ستایش آن جمیل بی نظیر به پا خیزیم.
بهار فصل گل و جوانه است، بهار پیام‌آور عشق و رویش است. با رسیدن بهار، طبیعت لباس سبز بر تن می‌کند. البته فصل بهار نه تنها فصل نو شدن زمین، بلکه فصل نو شدن انسان، شروع راهی جدید، تصمیم‌های نو و مضاعف شدن تلاش برای دستیابی به آینده‌ای روشن می‌باشد و نوروز جشنی زیبا به مناسبت شروع سال جدید است. علاوه بر اینکه رسمی زیبا و سنتی باستانی است به دلیل فلسفه‌ای که از دیدگاه اسلام دارد، حس معنوی زیبایی را با خود به همراه دارد.
اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران دانشگاهی در سال 1396، فرا رسیدن بهار و نوروز را به جامعه دانشگاهی به ویژه اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه اردکان تبریک عرض می نمایم.
امید است در سال 1397 با یاری خداوند یکتا و بهره گیری از توانایی های خود در مسیر پیشرفت و تعالی دانشگاه، پیروز و سرافراز باشید.
علی نصیری طوسی
رئیس دانشگاه اردکان

 


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035