مراسم هفته پژوهش در دانشگاه اردکان برگزار شد
تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1396 ساعت 08:25 | تعداد بازدید : 775

به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان مراسم هفته پژوهش در دانشگاه اردکان برگزار شد.در ابتدای مراسم دکتر علی نصیری طوسی رئیس دانشگاه ضمن گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه  و روز پژوهش به اهمیت پژوهش در جامعه امروز اشاره کرد.وی افزود پژوهش يكي از اساسي‌ترين نيازها براي نيل به پيشرفت و توسعة همه جانبة يك كشور است و قدرت و استقلال هر كشوري بر پژوهش و توليد علم استوار است. بنابراين نوع و سطح فعاليت‌هاي پژوهشي يکي از شاخص‌هاي اصلي توسعه و پيشرفت محسوب مي‌شود.ریس دانشگاه اردکان در ادامه گفت:نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پايدار چنان برجسته و انكارناپذير است كه مي‌توان آن را بدون ترديد نيروي محرك توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ، اقتصاد، سياست و جامعه دانست. اما علي رغم اعتراف و اذعان نسبت به اهميت مقوله پژوهش، اين حوزه با دشواري‌هاي ساختاري و عملكردي فراواني مواجه است.در ادامه آقای دکتر فتح‌زاده، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ضمن عرض تبریک هفته پژوهش و فناوری از تلاش‌های اعضا محترم هیأت علمی و دانشجویان در ارتقاء جایگاه پژوهشی دانشگاه تشکر و قدردانی نمود. وی با بیان اینکه مقوله پژوهش همواره در کشور ما مهجور بوده است افزود در شرایط کنونی برندسازی مجموعه دانشگاه اردکان می‌بایست به عنوان یک هدف در دستور کار همه همکاران محترم دانشگاه قرار گیرد و یکی از ابزارهای نیل به این هدف ایجاد یک بانک اطلاعات جامع و استاندارد و در اختیار قراردادن آن به موتورهای جستجو، سیستم‌های وبومتریک و پایگاه‌هایی نظیر گوگل اسکولار است. وی در ادامه با بیان اینکه از مجموع 67 عضو هیأت علمی دانشگاه فقط 28 نفر پروفایل تایید شده با نام دانشگاه اردکان دارند اظهار امیدواری کرد که همکاران محترم در این خصوص اهتمام جدی‌تری ورزند.

ایشان همچنین با تاکید فراوان بر استفاده از ظرفیت‌های مستعد، علاقمند و تشنه‌ علم و فناوری دانشجویان، بی‌انگیزگی و منفعل شدن دانشجویان را زنگ خطر بزرگی برای دانشگاه و جامعه برشمرد و ماموریت‌گرا شدن دانشکده‌ها را یکی از راه‌های حصول برندینگ و عبور از چالش‌های گوناگون فعلی دانست.

دکتر فتح‌زاده در ادامه ضمن رونمایی از سامانه پژوهشی گلستان آن را گامی بزرگ در راستای کاهش کاغذبازی‌های غیر ضروری و ارتقای سرعت و دقت در امور مختلف پژوهشی برشمرد و با بیان اینکه با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سیستم در وقت و زمان همکاران به میزان قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی خواهد شد از اینکه هیأت رئیسه محترم دانشگاه علی‌رغم محدویت‌های مالی شدید با خرید این زیرسیستم موافقت نمودند ابراز قدردانی نموده و آنرا نتیجه اهتمام و باور عملی مجموعه مدیریت دانشگاه به مقوله پژوهش و فناوری دانست.

خبر راه‌اندازی سیستم اینترنت خوابگاه پیام نور 2، اختصاص اینترنت شبانه به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی و تصویب اختصاص حجم اینترنت به تشکل‌های دانشجویی و فرهنگی دانشگاه پایان بخش سخنان معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه بود.

در ادامه دکتر کفاش مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه ضمن نمایش بخش‌های مختلف سامانه پژوهشی گلستان به معرفی قابلیت‌ها و امکانات آن پرداخت و خاطرنشان کرد که انشالله به زودی در قالب کارگاه‌های آموزشی نحوه ورود و پردازش اطلاعات آموزش داده خواهد شد.

تقدیر از پژوهشگران برگزیده دانشگاه حسن ختام این مراسم بود. 

اسامی پژوهشگران برتر و نمونه (در بخش اعضای هیأت علمی):

1- آقای دکتر یاسر رضاپور میرصالح  ـ پژوهشگر برتر دانشگاه اردکان

2- خانم دکتر ناهید امرللهی بیوکی ـ پژوهشگر نمونه دانشکده‌های روانشناسی و علوم تربیتی و مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه (س)

3- آقای دکتر مجید مروتی ـ پژوهشگر نمونه دانشکده‌های کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی

4- آقای دکتر بهزاد کفاش ـ پژوهشگر نمونه دانشکده‌ فنی و مهندسی

 

اسامی پژوهشگران برتر و نمونه (در بخش دانشجویان تحصیلات تکمیلی):

1- خانم مهندس مریم اسدی - پژوهشگر نمونه دانشکده‌های کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی

2- آقای وحید تولایی - پژوهشگر نمونه دانشکده‌های روانشناسی و علوم تربیتی و مرکز آموزش عالی حضرت خدیجه (س)

 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035