پیام رییس دانشگاه اردکان به مناسبت 13آبان و تقارن آن با عاشورای حسینی
تاریخ : یکشنبه 11 آبان 1393 ساعت 07:57 | تعداد بازدید : 1223
سیزده آبان سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) است که به دنبال سخنرانی افشاگرانه شان در روز چهارم آبان1343مبنی بر مقابله با طرح مصونیت قضایی اتباع آمریکایی ایراد شده نمادی از استکبارستیزی انقلابی اسلامی است. طبیعت انقلاب اسلامی که الهام گرفته از حرکت انبیاء و اولیاء الهی است مبارزه با ظلم و بیداد و تفرعن است و مادام که این خصیصه در آمریکا باشد این تقابل و رویارویی ادامه خواهد داشت. تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز13آبان بیانگر این اصل مهم است.
دانشگاه اسلامی، دانشجویان فهیم و انقلابی و اساتید فاضل و متعهد از هر اقدامی که در چارچوب نظام ولایت فقیه و در راستای تحقق خواسته های مقام معظم رهبری حضرت آیه الله خامنه ای(مدظله) باشد و به عزت و سرافرازی و تقویت جایگاه اسلام و ایران در جهان کمک کند حمایت قاطع خواهند کرد. امید است که اقدامات عالمانه و خردپسندانه زمینه ساز این پیروزی باشد.
تقارن 13آبان با عاشورای حسینی مبین این حقیقت انکار ناپذیر است که انقلاب اسلامی ایران که الهام گرفته از نهضت امام حسین(ع) مبنی بر احیای ارزشها و معروفات و خشکاندن اساس پلیدی ها و منکرات و نیز مقابله با ظلم و بیداد است بر آن است که با بهره مندی از نهضت عاشوراء جامعه ای سرشار از خیر و فضیلت و خالی و عاری از شر و رذیلت پیش چشم آزادی خواهان و حقیقت جویان قرار دهد.
حسین غفوری چرخابی
رییس دانشگاه اردکان

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035