در آستانه روز 16 آذر، مراسم جشن روز دانشجو در دانشگاه اردکان برگزار گردید
تاریخ : یکشنبه 12 آذر 1396 ساعت 09:04 | تعداد بازدید : 1154
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان در آستانه روز 16 آذر، مراسم جشن روز دانشجو در دانشگاه اردکان برگزار گردید.
در این مراسم که جمعی از مسئولین استان و شهرستان، اساتید و جمع زیادی از دانشجویان حضور داشتند با اجرای برنامه های شاد و متنوع این روز گرامی داشتند.
رئیس دانشگاه اردکان در این مراسم با تبریک روز دانشجو به دانشجویان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، گفت: نقش دانشجو در تاریخ کشورمان همواره برجسته بوده و حضور پررنگ در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، تشکیل بسیج و مشارکت در حرکت شتابان علمی کشور از جمله نمونه های آن می باشد. دکتر نصیری طوسی، استبداد ستیزی، عدالت ورزی و پرسشگری را سه عنصر اصلی در دانشجویان برشمرد و اظهار امیدواری کرد دانشجویان دراین حوزه ها بیش از پیش فعال باشند. رئیس دانشگاه اردکان همچنین با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص آزاد اندیشی در دانشگاه ها از دانشجویان خواست نقش خود را به خوبی ایفا کنند.
سپس امام جمعه اردکان در سخنان کوتاهی با اشاره به فلسفه نامگذاری 16 آذر به روز دانشجو، گفت: دانشجویان بایستی همیشه حساسیت خود را نسبت به دخالت های استکبار در امور کشورمان حفظ کنند و نسبت به مسائل پیرامونشان هوشیار باشند. حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر همچنین با قرائت چند بیت شعر به بیان اهمیت دوران جوانی پرداخت و از دانشجویان خواست قدر دوره جوانی را داشته باشند.
فرماندار اردکان دیگر سخنران این مراسم بود. هادی مقیمی در سخنان خود روز دانشجو را روز آزادی خواهی، عدالت طلبی، پرسشگری و مطالبه عنوان کرد و گفت: 16 آذر نقطه عطف جنبش دانشجویی ایران هست. دانشجو همچنان قلب تپنده جامعه هست و نمی توان چیزی را بر آن تحمیل کرد. وی افزود: دانشگاه مبدا بسیاری از تحولات و زادگاه علم و اندیشه های نو، منادی آزادی خواهی و حق طلبی و نقطه آغاز تحرکات اجتماعی و سیاسی هست. فرماندار اردکان جامعه دانشگاهی را به عنوان موتور محرکه جامعه توصیف کرد و از دانشجویان خواست با مطالعه دقیق تاریخ انقلاب و ژرف نگری و به کارگیری توصیه های مقام معظم رهبری بر حفظ حیات و سرزندگی جنبش دانشجویی در مسیر تعالی انقلاب گام بردارند.
در پایان این مراسم از دانشجویان برگزیده مسابقات انتخابی تیم های مختلف ورزشی دانشگاه تجلیل شد.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035