برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس در دانشگاه اردکان
تاریخ : یکشنبه 5 آذر 1396 ساعت 15:42 | تعداد بازدید : 854
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان،به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، یادواره شهدای مدافع حرم و شهدای دوران دفاع مقدس با حضور جمعی از سرداران و یادگارن دوران دفاع مقدس، اساتید و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید.
در ابتدای مراسم دکتر علی نصیری طوسی رئیس دانشگاه اردکان با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و شکست داعش به بیانات امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص بسیج پرداخت و گفت: بسیج به مسائل نظامی محدود نمی شود، و بزرگتر از این حوزه است چراکه بسیج مستضعفین در سال 58 تشکیل گردید درحالیکه دفاع مقدس در سال59 آغاز شد. رئیس دانشگاه اردکان همچنین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه بسیج نیروی کارآمد کشور در همه عرصه ها هست  افزود در شرایط کنونی نبرد ما در عرصه های فرهنگی، اقتصادی و علمی می باشد که بایستی در این حوزه ها تلاش کرد تا تمامیت ارضی را حفظ کنیم. وی اظهار داشت در دانشگاه هم،  اعم از اساتید، دانشجویان و کارکنان، کار خود را درست انجام دهند یک حرکت بسیجی محسوب می شود.
در ادامه سردار فرهنگ دوست از یادگاران دوران دفاع مقدس با تبریک هفته بسیج و شکست شجره خبیثه و منحوس داعش، شکست داعش را بسیار مهم توصیف کرد  و گفت: داعش در جنگ از اصول رعب استفاده می کرد و از 90 کشور پشتیبانی می گرفت ولی با فداکاری نیروهای مقاومت از کشورهای ایران، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان و البته با محوریت جمهوری اسلامی ایران شکست خوردند. این یادگار دوران دفاع مقدس تأکید کرد: بسیجیان مظهر نیروهای مخلص هستند و همه پیروزی هایی که ملت ما در عرصه های مختلف کسب می نماید مرهون تلاش های مخلصانه این قشر می باشد. وی با بیان اینکه ما در دروان جنگ از خود چیزی نداشتیم افزود: بسیجیان کار خود را از همان آغاز دوران دفاع مقدس آغاز کردند و خوشبختانه امروز به مرحله ای در پیشرفت رسیده ایم که امروز توان دفاعی مان به اوج اقتدرا خود رسیده است.
همچنین سرهنگ سلطانی فرمانده پادگان حضرت ولی عصر(عج) اردکان در سخنان کوتاهی به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.
در پایان نیز با اهدای لوح تقدیر از ایثارگری های این مهمانان دانشگاه تجلیل شد.

 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035