نشست شورای دانشگاه اردکان با دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری
تاریخ : شنبه 4 آذر 1396 ساعت 12:35 | تعداد بازدید : 710
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان نشست شورای دانشگاه اردکان با دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. در ابتدای این نشست دکتر علی نصیری طوسی رئیس دانشگاه اردکان، ضمن خیر مقدم و خوش آمد گویی به دکتر باقری و کلیه مدعوین و مهمانان توضیحاتی در رابطه با  امور آموزشی، پژوهشی  و عمرانی دانشگاه اردکان ارائه نمود.
در ادامه این نشست دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزارت علوم گفت: شاید زمانی نیاز بود که در حد وسیع نیروی انسانی تربیت شود اما الان بایستی  تربیت نیروی انسانی با توجه به نیاز جامعه در بخش های مختلف باشد. وی افزود باید قدری از کمیت گرایی فاصله بگیریم و به کیفیت بپردازیم. در این جهت بایستی از فرصتها و زمینه ها به خوبی استفاده شود. باید دانشجویان وارد فضای صنعت شوند تا در آینده کارآفرین باشند. نباید صرفا به کلاس درس اکتفا نمود.
در ادامه این نشست دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزارت علوم با اشاره به معضلات و چالش های پیش روی نظام آموزش عالی کشور گفت: باید به هر دانشگاه ماموریت خاص داده شود تا  در آن رشته بخصوص به قطب علمی کشور تبدیل شود.
وی خاطر نشان کرد مراکز آموزش عالی باید مشکلات مختلف شهرستان را مرتفع کنند تا شهر برای استان و کشور الگو باشد.در غیر این صورت مشخص می شود که دانشگاه با جامعه هیچ پیوندی ندارد. وی از مسئولین خواست تا از اساتید دانشگاه دعوت کنند و توقعات خود را از آنها مطرح کنند و راه حل بخواهند.
دکتر باقری افزود: نیاز امروز جامعه ما، دانشگاه کار آفرین است. بایستی پایان نامه ها نیز در جهت رفع نیاز ها و مشکلات سوق داده شود.امروز هیچ مشکلی بدون راه حل علمی قابل رفع شدن نیست
 
وی تصریح کرد: یکی از سیاست های فعلی وزارت علوم هماهنگی و همکاری با دانشگاهها برای رفع مشکلات است. زیرا تفکر حاضر در وزارت علوم این است که ابزارهای اجرایی باید در دست دانشگاهها قرار بگیرد تا بر اساس اقتضائات بتوانند بهترین استفاده را از امکانات ببرند. در این صورت بهتر می توان چالش ها و مشکلات را مدیریت کرد.
درادامه هر یک از روسای دانشکده ها ضمن معرفی مرکز خود، مشکلات و درخواست های خود را مطرح نمودند و خواستار حمایت بیشتر وزارت علوم شدند.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035