جلسه هیات رئیسه دانشگاه اردکان با اعضا شورای اسلامی شهر
تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 09:00 | تعداد بازدید : 1094
در ابتدای جلسه مروتی رئیس شورا ضمن عرض خیر مقدم به هیات رئیسه دانشگاه به تحلیل نقش سازنده و اهمیت دانشگاه در جامعه و شهر پرداخت.
در ادامه دکتر نصیری طوسی ریاست دانشگاه اردکان ضمن تشکر از اعضای شورای شهر و تسلیت ایام دهه آخر صفر و حادثه غم انگیز کرمانشاه به معرفی اجمالی از دانشگاه پرداخت.
وی افزود در حال حاضر 2700 دانشجو در 34 کد رشته تحصیلی در دانشگاه در حال فعالیت علمی هستند و در سال جاری تعداد  پذیرش دانشجویان بومی دانشگاه بیشتر شده است و این نشان از دید مثبت استان و شهرستان به دانشگاه است. وی ادامه داد در حالی که بیشتر موسسات آموزش عالی جهت جذب دانشجو دارای مشکل هستند دانشگاه اردکان از این لحاظ مشکلی ندارد.
دکتر نصیری طوسی افزود با توجه به صنعتی شدن شهر در نظر داریم دانشکده فنی و مهندسی را گسترش دهیم و ارتباط بیشتری با صنایع برقرار شود.
وی افزود فضایی که فعلا دانشگاه در اختیار دارد 6/3 هکتار میباشد. طبق آئین نامه شورای عالی شهر سازی به هر دانشجو باید 120 متر مربع اختصاص دهیم و با توجه به جمعیت 2700 نفری دانشگاه، حدود 30هکتار زمین در حال حاضر مورد  نیاز است . در افق دانشگاه هم 5000 دانشجو پیش بینی شده است. با توجه به این مسائل یکی از ضروری ترین و حاد ترین مشکلات دانشگاه کمبود زمین میباشد. در حال حاضر هم خیر محترم آمادگی خود را جهت ساخت مجموعه آموزشی و خوابگاه برای دانشگاه اعلام نموده است ولی متاسفانه با کمبود زمین مواجه هستیم. انشالله شهرداری و شورای شهر و تمام ارگان های مربوطه دست به دست هم دهند و مشکل زمین دانشگاه اردکان که نماد آموزش عالی شهر میباشد را حل کنند.
در ادامه هیات رئیسه دانشگاه و بقیه اعضا شورای شهر به تبادل نظر و بحث در مورد مشکلات دانشگاه وشهر، بخصوص کمبود زمین دانشگاه پرداختند.
 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035