برگزاری جشن «قربان غدیر»در دانشگاه
تاریخ : چهارشنبه 16 مهر 1393 ساعت 10:41 | تعداد بازدید : 1378
همزمان با اعیاد فرخنده قربان و غدیرخم جشنی با عنوان«قربان غدیر» با همکاری امور فرهنگی و بسیج دانشجویی دانشگاه اردکان برگزار گردید.
این مراسم که با حضور پرشکوه دانشجویان و فرهیختگانی از اردکان همراه بود، ابتدا رئیس دانشگاه اردکان ضمن خیرمقدم به مهمانان و تبریک اعیاد قربان و غدیرخم اهمیت علم و دانش را یادآورد شد و گفت: خداوند زمین و آسمان را با مکانیسم علم و دانش به تسخیر انسان درآورده است. دکتر حسین غفوری چرخابی سپس سه اصل تعهد، انضباط و سخت کوشی را سه شعار اصلی دانشگاه اردکان عنوان و اظهار امیدواری کرد: با همکاری دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه این شعار جامه عمل بپوشد.
در ادامه رئیس دانشکده الهیات دانشگاه امام صادق(ع) در سخنانی به تشریح پیام غدیرخم پرداخت و گفت: علی رغم اینکه برای غدیرخم صحبت های زیادی شده است، اما هنوز این واقعه در غربت است و این رسالت جوانان را بیش از پیش سنگین می کند.حجت الاسلام دکتر سعدی با اشاره به این واقعه تاریخی گفت: غدیرخم داستانی است که 120 هزار بیننده دارد ولی با گذشت مدت کوتاهی از آن بدرستی نتوانست در جامعه پابگیرد و پیام آن منحرف شد.سخنران مراسم ادامه داد: امام تجسم زیبایی است و پیغمبر(ص) در غدیرخم می خواست زیبایی ها را به مردم نشان دهد و از طرفی پلیدی زیبا نمایی را هم نشان دهد تا زشتی و پلشتی را به جای عدالت و امامت با شعارهای عوام فریب و به ظاهر زیبا تزریق نکنند.
حجت الاسلام دکتر سعدی افزود:پیغمبر(ص) در این واقعه تاریخی یک سبک و مدل زندگی چه به لحاظ فردی و چه به لحاظ اجتماعی ارائه کرد که در طول حیات اسلام ساری و جاری است. پیام غدیر پیام زیبایی است، اسلام در غدیرمعرفی شد اسلامی که مظهر زیبایی، عدالت، عقلانیت و امامت بود در حالیکه امروز دشمنان سعی دارند اسلام را قرین خشونت و بی عدالتی کنند.وی تأکید کرد: پیام غدیر انسان را بالغ و بزرگ می کند و دید انسان را تصحیح می کند.دکتر سعدی همچنین با اشاره به سیاست حکومت داری از منظر امیرمؤمنان علی(ع) گفت: امام علی(ع) مظهر عدالت و صداقت است که برخلاف سیاست تزویر است.
قرائت شعر توسط علی ادبی یکی از شعرای اردکانی، پخش کلیپ در موضوع غدیر خم، اجرای مسابقات فرهنگی و برنامه های شاد و متنوع از جمله دیگر برنامه های این مراسم بود.
 


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035