نشست خبری رئیس دانشگاه اردکان برگزار شد
تاریخ : یکشنبه 23 مهر 1396 ساعت 14:30 | تعداد بازدید : 634
نشست خبری رئیس دانشگاه اردکان صبح یکشنبه،23 مهر 96 در محل سازمان مرکزی دانشگاه با حضور جمعی از اهالی خبر  و رسانه برگزارشد.
در ابتدای نشست دکتر علی نصیری طوسی رئیس دانشگاه اردکان ضمن خوش آمد گویی به فعالان رسانه و خبرنگاران گفت: شاهد بد اخلاقیها و بد عهدیهای دولت آمریکا در قضیه برجام هستیم  و این برگرفته از خوی استعماری این دولت است و فقط با همبستگی ملی و اقتصاد مقاومتی که مدنظر مقام معظم رهبری می باشد می توان پیروز این میدان  بود و دانشگاه با رویکرد اقتصاد دانش بنیان میتواند وابستگی های  کشور به خارج را کم کند و کشورمان ایران عزیز را به خودکفایی برساند.
وی افزود شروع این دانشگاه با تاسیس دانشکده منابع طبیعی در سال 1374 بوده و در سال 1389با ادغام شدن با مرکز آموزش عالی اردکان، مجتمع آموزش عالی اردکان شکل گرفت و در سال 1390  رسما تبدیل به دانشگاه اردکان شد. رئیس دانشگاه افزود: در حال حاضر دانشگاه اردکان با 2700 دانشجو در 36 کد رشته که 15 کدرشته آن مربوط به کارشناسی ارشد است مشغول به فعالیت علمی میباشد. وی در ادامه گفت: 50 درصد ورودی های 96 بومی استان یزد میباشند و حدود 1000 دانشجو ساکن خوابگاه هستند.
رئیس دانشگاه خاطر  نشان کرد با توجه به صنعتی بودن اردکان و به منظور ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با صنایع، نمایشگاهی با محوریت دانشگاه اردکان برگزار خواهد شد.
وی همچنین در ادامه از پروژه های در حال ساخت  مانند خوابگاه های دانشجویی و آموزشکده دامپزشکی توضیحاتی ارائه داد و ابراز امیدواری کرد با اختصاص بودجه لازم از طرف دولت، این پروژه ها کامل و در اختیار دانشجویان قرار گیرند. همچنین ایشان در ادامه گفت: یکی از مشکلات دانشگاه در حال حاضر کمبود زمین برای گسترش فیزیکی دانشگاه میباشد که همت و همدلی مسئولین شهر و استان جهت تحقق این امر لازم است.
در ادامه خبرنگاران محترم از بخش های مختلف  خبری پیشنهادات و سوالات خود را به رئیس دانشگاه ارائه دادند.
در پایان دکتر نصیری طوسی ریاست دانشگاه ضمن پاسخ به سوالات مطرح شده، در مورد اهداف بلند مدت و برنامه های دانشگاه توضیحاتی را ارائه دادند.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035