ارزیابی ربات های ساخت دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه اردکان
تاریخ : شنبه 20 خرداد 1396 ساعت 12:40 | تعداد بازدید : 1191
به گزارش روابط عمومی دانشگاه اردکان؛در مراسم ارزیابی ربات های ساخت دانشجویان، دکتر محمد رضا الهی فرد رئیس دانشکده فنی گفت: ساخت این ربات ها مرتبط با فعالیت جانبی درس کنترل پروژه رشته کامپیوتر و تحت نظارت و راهنمایی استاد مربوطه جناب آقای رجبی بوده است.رئیس دانشکده فنی در ادامه به کارکرد ربات ها اشاره کرد:
ربات کاوشگر :
این ربات قادر است با پرسه زنی در محیط عملیاتی به طور منظم توسط دوربینی که روی آن نصب شده به بررسی محیط بپردازد و الگوهای از پیش تعیین شده را درون محیط با استفاده از پردازش تصویر تشخیص دهد و سپس با سلاح لیزری به سمت آن ها شلیک کند.
دستگاه Omeasure(دستگاه مانیتورینگ لحظه ای مصرف آب):
با توجه به مسئله مهم مدیریت مصرف آب و مشکلات کم آبی به یک دستگاهی نیاز داریم که در لحظه، میزان آب مصرفی ما را نمایش دهد.
 این دستگاه می تواند میزان آب خروجی از شیر های آب را به ما ارائه دهد. این دستگاه می تواند به گوشی های هوشمند متصل شده و اطلاعات را در آن به نمایش در آورد و هشدارهايي مناسب براي آن برنامه ريزي نمود.
ربات مسیر یاب پنج سنسوره:
این ربات میتواند  خط مشکی در زمینه ی سفید و یا خط سفید در زمینه ی مشکی را تشخیص داده و آن ها را دنبال کند و هر زمان که خطوط تغییر مسیر دادند ربات نیز مسیر خود را همراه با خطوط تغییر دهد.
همچنین معاون آموزش و پژوهش دکتر فتاحی از روند برگزاری این ارزیابی بازدید کرد.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035