گفتگو با خیر دانشگاه؛حاج جلال تقوی زاده
تاریخ : یکشنبه 30 شهریور 1393 ساعت 06:58 | تعداد بازدید : 1216
رشد و گسترش مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها در سالهای اخیر و به تبع آن نیازهایی که در این حوزه احساس می شود؛ باعث شد تا به حضور خیرین در دانشگاه ها نیز به عنوان یک ضرورت نگریسته شود.در دانشگاه اردکان نیز علی رغم نوپا بودن شاهد لطف و عنایت چند نفر از خیرین در بخش های مختلف بوده ایم.
اما همزمان با آغاز سال 93 دانشگاه اردکان شاهد سرمایه گذاری یکی از خیرین بزرگوار اردکانی می باشد که با نیتی خالص و دلسوزانه قدم در راهی ارزشمند نهاده است.
این بهانه ای شد تا باب گفتگویی کوتاه را با ایشان بگشاییم:
1-لطفاً خودتان را معرفی کنید.
اینجانب حاج جلال تقوی زاده اردکانی فرزند رضا متولد 1321 در اردکان هستم.در ابتدای جوانی کارم را از قالی بافی و خرید و فروش قالی شروع کردم. اوایل تمایل به ساخت مسجد داشتم که  در کار احداث چند مسجد در اردکان نیز مشارکت داشته ام. ازحدود دو دهه پیش می خواستم در امر احداث بیمارستان خیری فعالیت کنم که با عدم همکاری مناسب مسئولین وقت مواجه شدم. ولی هم اکنون امیدوارم که در حوزه دانشگاه موفق باشم.
2-انگیزه جنابعالی از احداث خوابگاه چه بوده است و چطور شد که کار خیری را در حوزه دانشگاه اردکان آغاز کردید.
 موقعی که مغازه اینجانب در بلوار شهید بهشتی در حوالی میدان شهدا واقع بود گاهی والدین دانشجویان مراجعه می کردند و درخواست می کردند که با مشکل سکونت فرزندشان در اردکان مواجه هستند و مرتب به بنده می گفتند که ای کاش در این شهر کسی پیدا می شد که خوابگاه احداث کند . به دنبال این مراجعات اینجانب نیت کردم که در این امر خیر شرکت کنم. إن شاء الله خداوند از ما قبول کند.
3-شخصات فنی پروژه خیری که در دانشگاه اردکان آغاز کرده اید چیست و تعهد ریالی جنابعالی در این امر خیر چه مبلغی می باشد؟
در این طرح در مجموع 10000هزار مترمربع زمین جهت احداث یک باب خوابگاه و یک باب دانشکده  اختصاص یافته که فعلا خوابگاه آن در زیربنای 3500مترمربع به ظرفیت 350 نفر احداث خواهد شد. این خوابگاه که در 3طبقه طراحی شده و دارای حیاط مرکزی بوده و براساس  معماری بومی و اسلامی طراحی گردیده احداث می شود و در مجموع 30 میلیارد ریال تعهد اینجانب می باشد.
4-پیش بینی جنابعالی از اتمام این پروژه چه زمانی می باشد؟
تا زمانی که پیمانکار پیشرفت کار داشته باشد ما هم به همان میزان بودجه لازم را تأمین خواهیم کرد. به حول و قوه الهی این طرح تا پایان سال 94 به بهره برداری می رسد.
5-چه صحبتی با شهروندان دارید و چه خواسته ای از مسئولین اردکان؟
از مردم توقع داریم کار خیری در اردکان را تقویت کنند تا از شهرهای همجوار عقب نمانیم. اردکان از دیرباز شهر علما و فضلا و شهری مذهبی بوده و امروز نیز می طلبد از دانشگاهی جامع و با امکانات مناسب بهره مند باشد.
اما با توجه به اینکه جهت شروع پروژه خیری دانشگاه، یک باب مغازه ام را در بلوار شهید بهشتی برای این منظور فروخته ام از مسئولین توقع دارم در امور اداری و جهت سند و هزینه های جاری آن مساعدت لازم با اینجانب و سایر خیرین داشته باشندتا باعث دلگرمی خیرین باشند و آنان را همراهی کنند. نیت کرده ام که املاکم را در این راه فروخته و در راه علم و دانشگاه و آموزش هزینه کنم. چون نظرم خیر بوده خداوند هم تاکنون به اینجانب کمک کرده و ان شاء الله در آینده نیز ما را از الطاف خود بی نصیب نخواهد گذاشت.


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035