مراسم نکوداشت روز معلم در دانشگاه اردکان
تاریخ : سه شنبه 12 اردیبهشت 1396 ساعت 12:30 | تعداد بازدید : 824
همزمان با سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، مراسم نکوداشت روز معلم در دانشگاه اردکان برگزار گردید.
در این مراسم از 2معلم پیشکسوت شهرستان اردکان و 5 نفر از اساتید نمونه دانشگاه اردکان تجلیل و قدردانی شد. امام جمعه اردکان در این مراسم با تبریک اعیاد شعبان المعظم و روز معلم و با بیان اینکه معلمی شغل انبیاء است، به چند واقعه تاریخی اشاره کرد و گفت: مقام معلم را نمی شود با مادیات سنجید و اگر هدف الهی باشد، اجز و مزد معلم را هیچکس نمی تواند بدهد. حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر با تفسیر آیه ای از قرآن کریم، به نقش معلمان در هدایت انسانها پرداخت و افزود: هدایت یک نفر، هدایت جامعه هست. تبیین گوشه هایی از شخصیت استاد شهید مرتضی مطهری، اثرات علم آموزی و احترام به معلم از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه اردکان به آنها پرداخت.
در ابتدای این مراسم سرپرست دانشگاه دانشگاه اردکان نیز اعیاد شعبانیه و روز معلم را تبریک گفت و تفکر و ژرف اندیشی، آشنایی با زمان خود، صبر و بردباری، مرجعیت علمی ونقد پذیری را از جمله ویژگی های استاد مطهری برشمرد. دکتر نصیری طوسی با بیان بخشی از سخنان امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص معلم به تبیین روابط متقابل استاد و دانشجو پرداخت. سرپرست دانشگاه اردکان همچنین الگو بودن معلم و استاد برای دانش آموز و دانشجو را یادآور شد و افزود: معلم بایستی ابتدا معلم بودن خود را به دانش آموز منتقل کند.
در پایان این مراسم ضمن تجلیل از آقایان محمد تقی سنایی و حاج محمد آثاری دو نفر از معلمان پیشکسوت اردکانی، از آقایان دکتر روح ا.. .تقی زاده  به عنوان استاد نمونه دانشگاه اردکان، دکتر یاسر رضا پور به عنوان استاد نمونه دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی، دکتر محمدرضا الهی فرد استاد نمونه دانشکده فنی و مهندسی و خانم ها دکتر سمیه سلطانی به عنوان استاد نمونه دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی و دکتر الهام صالحی به عنوان استاد نمونه گروه دامپزشکی در سال 1396 تجلیل بعمل آمد.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035