بازدید فرماندار از دانشگاه اردکان
تاریخ : چهارشنبه 21 خرداد 1393 ساعت 15:33 | تعداد بازدید : 1271
سلسله بازدیدهای فرماندار اردکان از دستگاه ها و نهادهای شهرستان این بار به دانشگاه اردکان رسید و صبح روز چهارشنبه 93/3/21  دانشگاه اردکان میزبان عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بود.
حسین اسماعیلی در بدو ورود از پروژه های در دست احداث دانشگاه شامل طرح احداث دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی وهمچنین پروژه های خیری حاج جلال تقوی زاده دیدن کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های عمرانی این دانشگاه قرار گرفت. فرماندار اردکان سپس در جلسه مشترکی با مسئولین و جمعی از اساتید دانشگاه که در حوزه ریاست دانشگاه برگزار گردید شرکت کرد. حسین اسماعیلی در این نشست با اظهار خرسندی توسعه متناسب دانشگاه اردکان در ابعاد مختلف گفت: دست یابی به رشد متوازن شهرستان، بایستی به صورت علمی محقق گردد و دانشگاهیان بهترین منبع در این خصوص هستند. فرماندار اردکان به رشد شتابان صنعتی شهرستان نیز اشاره کرد و ارتباط بیش از پیش دانشگاه با صنعت را یک ضرورت دانست و آمادگی فرمانداری را جهت کمک به رشد سریعتر دانشگاه در رسیدن به سند چشم انداز این واحد آموزشی اعلام کرد. گسترش تحصیلات تکمیلی و جذب رشته های مورد نیاز منطقه از جمله دیگر محورهای سخنان حسین اسماعیلی بود.
در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه اردکان نیز با ارائه گزارشی از شکل گیری دانشگاه اردکان، گفت: علی رغم نوپا بودن دانشگاه اردکان، با به کارگیری نیروهای کارآمد و شایسته به سرعت به سمت جایگاه شایسته خود گام بر می دارد. دکتر حسین غفوری چرخابی به برخی از نارسائیهای موجود نیز اشاره کرد و همراهی مسئولین را جهت مرتفع نمودن نیازهای دانشگاه خواستار شد. رئیس دانشگاه اردکان همچنین از راه اندازی 3 رشته جدید شامل مهندسی کشاورزی –گرایش علوم و مهندسی آب، علوم اقتصادی- گرایش اقتصاد اسلامی و همچنین علوم سیاسی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در این دانشگاه خبر داد و افزود: با جذب این رشته ها تعداد رشته های فعال دانشگاه اردکان به 27 رشته افزایش یافته است.آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035