دانشگاه اردکان؛ جزء دانشگاه هایی است که بیشترین خوابگاه های دانشجویی را ساخته اند
تاریخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 ساعت 11:35 | تعداد بازدید : 3600
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد؛
دانشگاه های فردوسی مشهد، کاشان، کرمان ، رفسنجان،  دانشگاه تهران و اردکان  بیشترین خوابگاه دانشجویی را ساخته اند.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه خوابگاه‌های دانشجویی غیراستاندارد است گفت: در حال حاضر ۲۲۸ هزار دانشجو در خوابگاه های دولتی اسکان دارند که به طور طبیعی باید ۱۵۰ هزار دانشجو ساکن باشند.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر؛ دکتر مجتبی صدیقی در همایش خیرین خوابگاه ساز گفت: ۲۲۸ هزار دانشجو در خوابگاه های دولتی و ۲۳ هزار دانشجو در خوابگاه های غیر دولتی (خودگردان) ساکن هستند.
وی افزود: حدود ۲ هزار خوابگاه دانشجویی در کل کشور داریم که ۶۱ مورد را خیرین ساخته اند و تعدادی نیز در حال حاضر در دست ساخت است.
صدیقی گفت: اگر دانشجویان نیازمند خوابگاه را ۶۵۰ نفر فرض کنیم، ظرفیت خوابگاهی ما تنها کفاف ۴۰ درصد این دانشجویان را می دهد.
رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تعداد دانشجویان متاهلی که از خوابگاه استفاده می کنند را ۲۸ هزار نفر برشمرد و افزود: برای استاندارد شدن ظرفیت خوابگاه های دانشجویی نیازمند حدود ۵۰ هزار خوابگاه مجردی و سه برابر ظرفیت خوابگاه متاهلی هستیم.
صدیقی گفت: در حال حاضر در خوابگاهی که ظرفیت چهار تا پنج دانشجو دارد شش تا هفت نفر ساکن هستند و این باعث فرسوده شدن خوابگاه نیز می شود.
معاون وزیر علوم با بیان اینکه ما نیازمند کمک بخش خصوصی در ساخت خوابگاه دانشجویی هستیم افزود: دانشگاه های فردوسی مشهد، کاشان، کرمان ، رفسنجان، دانشگاه تهران و اردکان  بیشترین خوابگاه دانشجویی را ساخته اند.
همایش خیرین خوابگاه ساز امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی برگزار و در این مراسم از چند تن از خیران تقدیر شد.
 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035