دست یابی به افتخارات بزرگ در والیبال حاصل تلاش دانشجوی دانشگاه اردکان در این رشته ورزشی
تاریخ : دوشنبه 6 دی 1395 ساعت 10:25 | تعداد بازدید : 1035
این روزها ورزش والیبال اردکان از رونق خاصی برخوردار است و طرفداران والیبال جدی تر از همیشه  اخبار نماینده شهر و استانشان را در مسابقات لیگ برتر دنبال می کنند. در همین گیر و دار با خبر شدیم در دانشگاه اردکان نیز افرادی هستند که در این رشته ورزشی حرف های زیادی برای گفتن دارند. از جمله این افراد آقای«امیر شکالی» از دانشجویان اردکانی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی می باشد که تا به افتخار مربی گری و داوری والیبال نیز رسیده است اما تاکنون برای همدانشگاهی هایش کمتر شناخته شده است. آنچه که در پی می آید ماحصل گفتگوی ما با این دانشجو است:
گفتگو:روابط عمومی دانشگاه اردکان
1-شما علی رغم اینکه افتخارات زیادی در رشته والیبال داشته اید ولی در دانشگاه کمتر معرف دانشگاهیان بوده اید؛ هم اکنون خودتان را بیشتر معرفی کنید.
متولد ۱۹ دی سال ۱۳۷۴ هستم. فارغ التحصیل دیپلم از رشته ادبیات و علوم انسانی دبیرستان ماندگار اردکان و هم اکنون نیز دانشجوی کارشناسی  رشته‌ مدیریت دولتی ورودی ۹۳ دانشگاه اردکان هستم.
2-اولین تجربه شما در رشته والیبال به کی و کجا باز می گردد و چه طور شد که به این رشته علاقه مند شدید؟
والیبال را در سال ۱۳۸۵ در مهد والیبال استان در تالار تختی اردکان زیر نظر مربی با تجربه و بااخلاقم آقای نادر قاضی شروع کردم. البته چون خانواده ام نیز ورزشکار بودند نقش زیادی در انتخاب این رشته ورزشی و شروع فعالیت در والیبال برایم داشت.
3-در این رشته تاکنون چه موفقیت هایی داشته اید؟
شهرستان اردکان همیشه در سطح استان به ویژه در والیبال خوش می درخشیده است و اگر مقام قهرمانی سهم او نبود، مقام نایب قهرمانی را به پایش می نوشتند. در تمام این مسابقات بنده نقش پاسور را ایفا می کردم.
شروع موفقیت های من از سال اول‌ راهنمایی در مسابقات شهرستان که بین مدارس برگزار می شد اتفاق افتاد که باکسب مقام قهرمانی همراه بود. در این موفقیت ها علاقه من را به والیبال روز به روز شدید تر می کرد تا اینکه سطح این موفقیت ها به سطوح بالاتر جهش پیدا کرد و به سطح مسابقات کشوری انتخاب آسیایی رسید و موجبات کسب مقام سوم در مسابقات کشوری نوجوانان را برایم به ارمغان آورد.
دیگر مدارج بنده در این رشته به کسب مقام نایب قهرمانی نوجوانان کشور در سال ۸۹ به میزبانی استان اصفهان و نایب قهرمانی مسابقات سپاه کشور به میزبانی مشهدمقدس در سال ۹۰ باز می گردد و همچنین در سال ۹۱  در عین ناباوری دیگر تیم ها توانستیم مقام سوم را در مسابقات جوانان کشور در سطح دسته یک به میزبانی استان اصفهان کسب کنیم.
4-در زمینه داوری و مربی گری والیبال چه فعالیت هایی داشته اید؟
در والیبال بیشتر بازیکن بودم تا داور و مربی ولی چند سالی هست که زیر نظر مدرس،داور و ناظر مسابقات فدراسیون والیبال موفق شده ام که گواهی درجه سه داوری را کسب نمایم.همچنین دو سالی هست که در کنار دیگر عزیزان، افتخار کسب گواهی مربی گری را زیر نظرآقای عباسعلی میرحسینی از مدرسین فدراسیون والیبال و از بازیکنان اسبق تیم ملی دارم.
5-وضعیت تیم خاتم اردکان به عنوان نماینده استان در لیگ برتر را چگونه ارزیابی می کنید و چگونه اخبار و رویدادهای این تیم را دنبال می کنید؟
وضعیت تیم خاتم اردکان در لیگ برتر روز به روز رو به بهبودی است .باعث افتخار این بنده حقیر است که تمامی کادر فنی این تیم از مربی ها و سرمربی های اینجانب بوده و توانسته اند تیم خاتم را به عنوان  تیمی ریشه دار و مطرح و با تجربه در لیگ برتر  جلوه دهند.از اقایان قاضی، سالک، شاکر و طالبیان که بنده افتخار شاگردی این بزرگوان را‌ داشته ام نیز از همی نجا تشکر و قدردانی می کنم.
این روز ها هم کمتر کسی است که غیر حضوری پیگیر مسابقات این تیم  باشد.افتخار استان را مگر می شود غیر حضوری دنبال کرد یا به آن بی اعتنا بود!
6-چه پیشنهاداتی برای رونق هرچه بیشتر ورزش والیبال و گسترش حرفه ای ورزش والیبال در دانشگاه اردکان دارید؟
به نظر می رسد تمرکز دانشگاه اردکان در این سه سال که بنده دانشجوی آن بوده ام بیشتر بر روی رشته فوتبال بوده تا والیبال؛ در حالیکه ما بازیکنان خوب و باتجربه ای در والیبال در این دانشگاه داریم.
آقایان دکترغفوری و استاد سالاری در پیگیری و برگزاری مسابقات داخلی نقش خوبی را داشتند و امیدواریم این پیگیری ها همان طور که در سال جاری انجام شد در سال آتی نیز تداوم داشته باشد تا تیم والیبال دانشگاه نیز همانند تیم فوتبال به  مسابقات کشوری دانشگاه ها راه پیدا کند.
7-اگر برای آینده ورزشی خودتان به ویژه در دانشگاه برنامه ای دارید بفرمائید.
هم اکنون که درس ها به اوج خود رسیده و به امتحانات نزدیک می شویم دست و پایمان برای برنامه ریزی بسته تر هست ولی برگزاری مسابقات داخلی در مناسبت های مختلف خیلی می تواند به پیشرفت ورزش دانشگاه کمک بکند.
8- در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمائید.
تشکرمی کنم از رئیس دانشگاه اقای دکتر غفوری که خود ایشان والیبال دوست و پیگیر مسائل ورزشی دانشگاه هستند. از واحد روابط عمومی دانشگاه هم که این فرصت رو در اختیار بنده قرار دادند ممنون هستم.
از توجه و عنایت شما که با حوصله به سؤالات ما پاسخ گفتید سپاسگزاریم.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035