برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
تاریخ : دوشنبه 8 اردیبهشت 1393 ساعت 15:12 | تعداد بازدید : 1331
یک دوره کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد از سوی مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار گردید.
در این کارگاه آموزشی که با استقبال خوب دانشجویان برگزار گردید، آقای حمیدرضا آریانپور عضو هیأت علمی دانشگاه با یادآوری شعار هفته سلامت سال جاری مبنی بر«خود مراقبتی» در خصوص نقش فرد و جامعه در پیشگیری از اعتیاد مطالبی بیان کرد.
سرپرست دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی بزرگترین مشکل در حوزه اعتیاد به مواد مخدر را نگرش های اشتباه افراد در مورد مضرات مواد مخدر و عدم آگاهی مردم و به ویژه جوانان در این خصوص عنوان کرد. آقای حمیدرضا آریانپور سپس به مواد مخدر صنعتی، توهم زا،محرک، و روانگردانها اشاره کرد و با بیان عوارض جدی مصرف این مواد، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و اقدامات فرهنگی را بهترین راه پیشگیری از اعتیاد به این مواد دانست. وی همچنین فقر فرهنگی و دردسترس بودن مواد مخدر را از دیگر مشکلات بیان و تأکید کرد: به لحاظ علمی اعتیاد مطلقاً درمان ندارد و بایستی پیشگیری از اعتیاد در دستورکار نهادهای فرهنگی قرار گیرد. در پایان نیز به سؤالات و ابهامات دانشجویان پاسخ گفته شد.لازم به ذکر است مرکز بهداشت، درمان و مشاوره  دانشگاه اردکان به دانشجویان شرکت کننده دراین دوره گواهی شرکت اعطا خواهد کرد.
بنا بر اعلام مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه تا پایان ترم جاری سلسله کارگاه های آموزشی در سایر موضوعات نیز برگزار خواهد شد.آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035