آئین تأسیس انجمن اسلامی دانشگاه اردکان
تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 ساعت 15:00 | تعداد بازدید : 815
در مراسمی انجمن اسلامی دانشگاه اردکان رسماً فعالیت های خود را آغاز کرد.
در مراسمی که به همین منظور با حضور اعضای هیأت رئیسه دانشگاه و  جمع زیادی از دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشگاه برگزار شد، رئیس دانشگاه اردکان در سخنانی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، به تشریح جهاد های «فی سبیل الله» و جهاد«فی الله» پرداخت و گفت: جهاد فی الله از درجه و مرتبه بالاتری نسبت به جهاد  فی سبیل الله برخوردار است لذا خداوند می فرماید افرادی که صرفاً به خاطر ما جهاد کنند ما راه های هدایت را به آنها نشان می دهیم. دکتر غفوری چرخابی با تقدیر از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه که این انجمن را راه اندازی کرده اند افزود: انجمن اسلامی همواره در طول تاریخ فریاد دین داری، آزدی خواهی و آزاد اندیشی و حریت داشته است و در دوران جنگ تحمیلی بیشترین نقش را در جنگ ایفا کرده و بعد از جنگ هم فعالیت های ارزشمندی داشته است. وی تأکید کرد: انجمن اسلامی بایستی نماد وحدت و انسجام نیروهای ارزشی و دانشجویان بوده و محیطی باشد که با تضارب آراء وفاق و همدلی را افزون کند.
رئیس دانشگاه اردکان همچنین با بیان اینکه مجموعه دانشگاه برای کمک به تشکل های دانشجویی و انجمن های علمی توانش را به کار خواهد بست و از کمک و مساعدت دریغ نخواهد کرد، اظهار امیدواری نمود: انجمن های دانشجویی در راستای رشد و شکوفایی علمی و پژوهشی و تقویت مبانی مقدس جمهوری اسلامی و آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری تلاش کنند.
در ادامه این برنامه دانشجو سعید فاتحی از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه به تشریح محورهای فعالیت این انجمن در دانشگاه پرداخت. پخش چند کلیپ از دوران شکل گیری انقلاب اسلامی و جریان های پس از انقلاب از دیگر برنامه های این مراسم بود. لازم به ذکر است انجمن اسلامی دانشگاه اردکان به همت چند نفر از دانشجویان فعال از ابتدای سال جاری مجوز  فعالیت دریافت نموده است.آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035