ساخت و راه اندازی دستگاه جوجه کشی بهینه سازی شده در آموزشکده دامپزشکی دانشگاه اردکان
تاریخ : دوشنبه 31 خرداد 1395 ساعت 15:01 | تعداد بازدید : 1446
برای اولین بار در استان یزد از دستگاه بهینه سازی شده جوجه کشی در آموزشکده دامپزشکی دانشگاه اردکان رونمایی شد.
در مراسم راه اندازی و ساخت این دستگاه دکتر فتاحی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه، دکتر صادقی نیا رئیس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر مروتی رئیس آموزشکده دامپزشکی و جمعی دیگر از اعضای هیأت علمی این آموشکده حضور داشتند.
دکتر غلامحسین پورقنبری از اساتید آموزشکده و ناظر این پروژه به همراه علی آخوندی پور و محمدرضا صحرایی دانشجویان رشته دامپزشکی دانشگاه اردکان با صرف حدود 6 ماه زمان موفق به ساخت و راه اندازی این دستگاه شدند. قیمت تمام شده  دستگاه جوجه کشی بهینه سازی شده که ساخت آن کاملا بومی می باشد حدود یک سوم نمونه های مشابه داخلی و خارجی آن می باشد. این دستگاه در 5 طبقه با ظرفیت 240 عدد تخم مرغ،600 عدد تخم بلدرچین و 90 عدد تخم پرندگان بزرگ از قبیل بوقلمون ، غاز و غیره می باشد. مجهز بودن همزمان به سیستم های گرمایش دستی و اتوماتیک و سیستم های تهویه و رطوبت دستی و اتوماتیک،افزایش ضریب امنیت بهداشتی جهت جلوگیری از آلودگی تخم مرغ ها ،افزایش میزان جوجه دهی، ایمنی دستگاه و کاهش خطرات برای کاربران و کاهش مصرف انرژی از جمله مزایای دستگاه جوجه کشی بهینه سازی شده می باشد.
لازم به ذکر است آموزشکده دامپزشکی دانشگاه اردکان تنها آموزشکده دامپزشکی در بین استانهای مرکز کشور می باشد که از سال 91راه اندازی شده است.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035