برگزاری جشن روز مهندس در دانشگاه اردکان
تاریخ : سه شنبه 6 اسفند 1392 ساعت 14:20 | تعداد بازدید : 1427
همزمان با سالروز گرامیداشت مقام خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی، مراسم جشنی از سوی انجمن علمی دانشکده فنی و مهندسی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه اردکان برگزار شد.
در این مراسم ابتدا سرپرست دانشگاه در سخنانی با گرامیداشت سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی، از انجمن علمی دانشکده فنی و مهندسی قدردانی کرد و انجمن های علمی دانشگاه را یک فرصت ارزنده ای توصیف کرد که می توانند منشأ اقدامات بزرگ علمی باشند. دکتر غفوری چرخابی سپس با بیان اینکه دانشمندان بزرگی چون خواجه نصیرالدین طوسی از جهان اسلام برخاسته اند افزود: فلسفه از یونان به حوزه اسلامی آمد و بارور شد و از طرفی علوم تجربی از تمدن اسلامی به اروپا رفت و بارور شد و این باعث شد که تاحدودی دست مسلمانان از دانشهای تجربی خالی شود اما بر عهده دانشمندان، دانشجویان و اساتید کشورهای اسلامی و به ویژه محقیقین ایرانی است تا با تلاش و کوشش میراث گذشته را  برگردانند و مجدداً سرآمد جهان شوند.
در ادامه مراسم سرپرست دانشکده فنی مهندسی هم در سخنانی به تلاش های محققین در دست یابی کشفیات علمی پرداخت و ایمن سازی مسیر تحقیق را یکی از بزرگترین دستاوردهای دانشمندان در حوزه پژوهش و تحقیق عنوان کرد. دکتر الهی فردعشق به دانش اندوزی را عنصر اصلی سوق دادن محقق به سوی تحقیق تا دست یابی به نتیجه دانست و افزود: فضای ایجاد شده به ویژه در دانشگاه ها جهت تحقیقات علمی حاصل زحمات محققانی است که در راه کشف حقیقت های علمی حتی از جان خویش نیز مایه گذاشته اند.
وی همچنین راه سعادت انسان را پیمودن مسیر علم و تعهد عنوان و از دانشجویان خواست میل به دانش اندوزی را همواره در خود تقویت کنند. در پایان این مراسم که همراه با برنامه های شاد و متنوع و اجرای مسابقه همراه بود از 18 نفر از دانشجویان برتر دانشکده فنی مهندسی تجلیل و هدایایی اعطا شد.


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035