اولین همایش ارتقای ورزش در دانشگاهها و نقش موثر آن در توسعه سلامت
تاریخ : چهارشنبه 23 بهمن 1392 ساعت 14:13 | تعداد بازدید : 1585
اولین همایش ارتقای ورزش در دانشگاهها و نقش موثر آن در توسعه سلامت؛ ویژه مدیران و کارشناسان تربیت بدنی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان در سالن همایش باقر العلوم یزد برگزار گردید. در این همایش یک روزه در خصوص موضوعات، مدیریت و بهره وری در ورزش، رعایت اخلاق اسلامی در ورزش و نقش ورزش در سلامت جامعه بحث و تبادل نظر گردید.
در ابتدای همایش« ارتقای ورزش در دانشگاهها و نقش موثر آن در توسعه سلامت»، دکتر رحیمی معاون فرهنگی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مورد اهمیت ساعت درس تربیت بدنی و ورزش در آموزش پرورش و دانشگاهها مطالبی بیان کرد و سپس دکتر صدر متخصص قلب و عروق و استاد تمام دانشگاه در مورد نقش ورزش در پیشرفت سلامت سخنرانی کردند. وی با اشاره به تأثیر ورزش در پیشگیری و درمان بیماریهای قلبی گفت: در سالهای گذشته نیروی بدنی و قوای جسمانی رکن اساسی جهت امرار معاش و مقاله با دشواریهای زندگی بوده است و ماشینی شدن و پیشرفت تکنولوژی تغیری در روش زندگی بوجود آورده است که باعث تحلیل فعالیت بدنی و قوای جسمانی شده است. دکتر صدر افزود: در 20 تا 30 سال گذشته 10% مرگ و میرها به دلیل بیماریهای قلبی بوده در حالی که امروزه این آمار به 30% رسیده است و در حال حاضر 20 تا 25 درصد جامعه ما فعالیت بدنی دارند و 75 تا 80 درصد جامعه بی تحرک هستند.
در ادامه همایش حکم آقای ساده به عنوان مسئول هیأت ورزشهای دانشگاهی استان ابلاغ و از آقای احمد نارگونی نیز به عنوان پیشکسوت ورزشی استان تقدیر شد.
گفتنی است آقای حامد سالاری عضو هیأت علمی و مدیر تربیت بدنی و فوق برنامه دانشگاه اردکان به نمایندگی از این دانشگاه در همایش مذکور حضور داشتند.

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035