گرامیداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس در دانشگاه اردکان
تاریخ : دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 ساعت 08:50 | تعداد بازدید : 929
همزمان با پنجم اردیبهشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس همایشی با عنوان «افسران جنگ نرم» از سوی بسیج دانشجویی شهدا اردکان در دانشگاه اردکان برگزار شد.
در این مراسم دکتر صفار هرندی درسخنانی با گرامیداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس گفت: پنجم اردیبهشت ماه روز به یادماندنی است که در آن شاخ قدرتی استعمارگر و سلطه گر همچون ایالات متحده آمریکا با تقدیر و تدبیر خداوندی شکسته شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خلاصه ای ازجریان پنجم اردیبهشت را تشریح کرد و گفت: در این روز محاسبات فنی و تخصصی آمریکائی ها در پیش بینی های خود جهت اعزام ناوهای پیشرفته با شکست مواجه می شود و جریان صحرای طبس برای همیشه به عنوان یک پرچم برافراشته از یک سو امیددهنده به مظلومان عالم و از سوی دیگر هشدار دهنده به جریان ستم پیشه تبدیل می شود. دکتر صفار هرندی با بیان اینکه حوادثی که برای انقلاب اسلامی رخ داده بایستی برای مردم و به ویژه نسل جوان تبیین شود گفت: شکست آمریکا در صحرای طبس برای ما رمز گشایی می کند که اگر مقابل قدرتهای انقلابی طاغوتی بایستیم خداوند هم کمک می کند و امروزه هم آنچه که به نیروهای انقلابی قوت قلب می دهد، ایمان است. سخنران مراسم با اشاره به تحولات خاورمیانه افزود: در سالهای اخیر ابهت و قدرت پوشالی آمریکا فروریخته است و همه مشاهده کردیم که چگونه سال گذشته تفنگداران آمریکائی در آبهای جنوب کشورمان اسیر امواج خشم وحکمت سربازان ایرانی شدند. وی همچنین به پویایی انقلاب اسلامی پرداخت و تأکید کرد: انقلاب اسلامی پیوسته در حال زایش و یارگیری است و نیروهای انقلاب نیز بایستی برای نگه داشتن استقلال کشور تلاش کنند.
در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه اردکان نیز ضمن گرامیداشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس، به معرفی مختصری از علما و فرهیختگان اردکان و بیان شکل گیری دانشگاه اردکان پرداخت. دکتر غفوری چرخابی افزود: همانگونه که بسیجیان، دفاع مقدس را با شجاعت و رشادت به بهترین نقطه رساندند امروزه هم برای دفاع از انقلاب اسلامی همه وجود و هستی خود را در طبق اخلاص خواهند گذاشت. رئیس دانشگاه اردکان گفت: با تدبیر دولت مردان و به ویژه رهنمودها و ارشادات پیامبر گونه مقام معظم رهبری است که کشورمان به ساحل آرام و امن پیروزی می رسد.
همچنین در پایان این مراسم دانشجویان سؤالات خود را در خصوص مسائل روز مطرح کردند که دکتر صفاری هرندی به سؤالات آنان پاسخ گفت.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035