گام بلند دانشگاه اردکان در تعامل با صنعت؛دیدار مسئولین دانشگاه با مسئولین بزرگترین کارخانه شیشه خاورمیانه
تاریخ : یکشنبه 10 اسفند 1393 ساعت 15:10 | تعداد بازدید : 2528
در راستای ارتباط بیش از پیش دانشگاه با صنعت، روز گذشته مسئولین دانشگاه اردکان در بزرگترین کارخانه شیشه خاورمیانه در اردکان حضور یافتند و با مسئولین این واحد عظیم صنعتی گفتگو کردند.قرار است به زودی دفتر تعامل با صنعت در دانشگاه اردکان کار خود را آغاز کند.
ریاست و معاونین دانشگاه در حاشیه بازدید از کارخانجات شیشه اردکان در نشستی با مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره این واحد صنعتی در خصوص همکاری های مشترک علمی، پژوهشی و تحقیقاتی بحث و تبادل نظر کردند. در این نشست ریاست دانشگاه اردکان با بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در مدت کوتاه شکل گیری دانشگاه اردکان، اهمیت ارتباط علم رابا صنعت یادآور شد و اجرای طرح های پژوهشی در جهت پیشبرد اهداف صنعتی و ارائه تجربیات علمی را مورد تأکید قرار داد.دکتر حسین غفوری چرخابی همچنین با اظهار خرسندی از توسعه صنعتی در اردکان و به ویژه کارخانه تولید شیشه، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری علمی با این واحد صنعتی اعلام نمود و افزود: به زودی دفتر تعامل با صنعت در دانشگاه راه اندازی خواهد گردید.
محمود عزیزیان مدیرعامل کارخانجات شیشه اردکان هم پیشرفت های مناسب دانشگاه اردکان به ویژه در جذب رشته های مورد نیاز منطقه را ارزنده دانست و اظهار داشت: این واحد صنعتی همواره پذیرای دانشگاهیان است و از حضور آنها در کنار صنعت استقبال می کند. وی با برشمردن برخی از امکانات موجود در کارخانجات شیشه اردکان از جمله آزمایشگاه های مختلف، کارگاه های کنترل پروژه، ماشین آلات و واحد های آماری آمادگی خود را جهت اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی اعلام نمود. در این نشست مقرر شد نماینده ای از دانشگاه اردکان و نماینده ای از شیشه اردکان معرفی و مقدمات شکل گیری یک تفاهم نامه فراهم گردد.
 


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035