بازدید جمعی از اعضای هیأت علمی دانشگاه از کارخانجات شیشه اردکان
تاریخ : چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 10:33 | تعداد بازدید : 1995
به همت دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه اردکان جمعی از اعضای هیأت علمی این  دانشگاه به کارخانجات شیشه اردکان رفتند و از نزدیک با فرآیند تولید شیشه در بزرگترین واحد تولید شیشه خاورمیانه آشنا شدند.
این بازدید که با هدف آشنایی هر چه بیشتر دانشگاهیان با مراکز صنعتی و تاثیرگذار، برقراری تعامل بین دانشگاه و صنعت و بررسی چگونگی همکاری مشترک انجام گرفت، به مدت 4 ساعت بطول انجامید و اساتید از تمام بخش های تولید و فراوری مواد اولیه شیشه، تولید شیشه به روش فلوت و تولید محصولات جانبی شیشه مانند تولید شیشه رنگی، لمینت، رفلکس، دو جداره ، نشکن و آینه آشنا گردیدند.
این بازدید از کلیه بخش های اصلی کارخانجات شیشه صورت گرفته و با حضور مدیران خبره کارخانه در هر بخش و انجام پرسش و پاسخ، اساتید بصورت تخصصی با نحوه تولید محصولات آن واحد آشنا گردیدند. اعضای هیأت علمی دانشگاه اردکان نیز زمینه های تعامل بهتر دانشگاه با صنعت و سوق دادن پژوهش ها، پروژه ها و پایان نامه های دانشجویی در جهت کارآمدی بهتر صنعت را مورد بررسی قرار دادند. واحد بلوک سبک این کارخانه که هم اکنون به صورت آزمایشی راه اندازی شده نیز آخرین بخشی بود که از آن بازدید به عمل آمد.
شایان ذکر است که کارخانجات شیشه اردکان که به عنوان کارآفرین و صادرکننده برتر ملی شناخته شده است محصولات آن هم اکنون به بیش از 23 کشور جهان صادر می گردد.
آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035