تأکید امام جمعه اردکان بر اشاعه معارف اسلامی در دانشگاه ها
تاریخ : سه شنبه 17 آذر 1394 ساعت 14:44 | تعداد بازدید : 1220
همزمان با روز دانشجو جمعی از دانشجویان تشکل های بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اردکان با امام جمعه دیدار کردند.
در این گردهمایی که با حضور رئیس و معاونین دانشگاه اردکان در این دانشگاه برگزار گردید، امام جمعه اردکان ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دانشجو و روز دانشجو با بیان روایاتی اهمیت علم و علم اندوزی را یادآور شد و مهمترین رسالت دانشجو را در درجه اول کسب علم و دانش عنوان کرد. حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر گفت: بایستی به وضعیتی برسیم که همانطور که به فریضه ای مانند نماز اهمیت می دهیم در فراگیری دانش نیز تلاش کنیم. امام جمعه اردکان به سخت کوشی علمای بزرگ در طول تاریخ در راه کسب علم و فقاهت اشاره کرد و از دانشجویان خواست علما و بزرگان دینی را سرلوحه کار خود قرار دهند. حجت الاسلام و المسلمین شاکر در ادامه به فعالیت های دانشجویان در دانشگاه ها پرداخت و افزود: کلیه تشکل ها بایستی در چهارچوب پاسداری از اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی حرکت کنند و ضمن اینکه دانشجویان باید فعالیت سیاسی هم بکنند اما بایستی از سیاست زدگی پرهیز کنند.امام جمعه اردکان همچنین بر اشاعه معارف اسلامی در دانشگاه ها تأکید کرد و از دانشگاهیان خواست تا بر مدار قانون حرکت کنند و بهترین راه را برای اجرای قانون برگزینند.
در ابتدای این دیدار نیز رئیس دانشگاه اردکان ضمن گرمیداشت روز دانشجو شعار دانشگاه اردکان مبنی بر«تعهد، انضباط و سخت کوشی» را یادآور شد و گفت: سعی دانشگاه بر این است که با کمک کلیه دانشگاهیان اعم از هیأت علمی و کارکنان و مشارکت دانشجویان، کیفیت حوزه های مختلف دانشگاه اردکان را ارتقاء بخشیم. دکتر غفوری چرخابی همچنین با تأکید براهمیت وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه،وحدت در هدف و جهت است که بایستی هر دو نهاد در جهت تحقق آن تلاش کنند.
در ادامه این گردهمایی چند نفر از دانشجویان به نمایندگی از دانشگاه های محل تحصیل خود، سؤالات و دیدگاه های خود را مطرح کردند که امام جمعه اردکان نیز به سؤالات مطرح شده پاسخ گفت.


آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035