برگزاری یادواره شهدای دانشجوی اردکان در دانشگاه
تاریخ : چهارشنبه 20 آبان 1394 ساعت 12:33 | تعداد بازدید : 1625
به همت بسیج دانشجویی شهدا اردکان و بسیج دانشجویی دانشگاه، یادواره شهدای دانشجوی شهرستان اردکان در دانشگاه اردکان برگزار گردید.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید اسماعیل شاکر امام جمعه اردکان، سیدحسین راسخی مسئول بسیج دانشجویی استان و جمعی از دانشگاهیان اردکان حضور داشتند.
حجت الاسلام ملکوتی نیا در این مراسم معنوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهداء دوران دفاع مقدس و به ویژه 2 تن از شهدای گمنام که اخیراَ در اردکان خاکسپاری شدند، گفت: شهدا در شرایط بسیار سخت در جبهه های حق علیه باطل جنگیدند ولی هیچگاه اسیر نفس نشدند.سخنران مراسم با برشمردن انواع دشمن به دسیسه های دشمنان انقلاب و میهنمان پرداخت و گفت: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا از دشمنی با کشورمان دست برنداشته اند و همواره در پی نفوذ هستند که بایستی مردم و مسئولان به هوش باشند. حجت الاسلام ملکوتی نیا با اشاره به تأکیدات فراوان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص نفوذ دشمن گفت: دشمن امروز می خواهد به مراکز تصمیم ساز کشورمان نفوذ کند که به حول و قوه الهی در این دسیسه نیز ناکام خواهد ماند. وی همچنین با بیان اهمیت نقش جوانان در انقلاب افزود: جوانان به دلیل بهره مندی از فکر خلاق، قدرت زیاد و تصمیم گیری مؤثر همواره مورد توجه بدخواهان نظام و انقلاب هستند و به همین علت جوانان بایستی بیش از پیش به خود سازی و بصیرت افزایی بپردازند. در این مراسم همچنین مرتضی نیک روش از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از مدرسین دانشگاه به روایت گری از دوران جنگ تحمیلی پرداخت و خاطراتی از رشادتمردیهای رزمندگان بیان کرد. مداحی توسط جاوید عیدانی، پخش چند کلیپ در موضوعات استکبارستیزی و ایثار و شهادت و اهدای جایزه به سه نفر از برگزیدگان مسابقه از دیگر برنامه های این یادواره بود. شهرستان اردکان در دوران دفاع مقدس 5 شهید دانشجو را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. 

آدرس : اردکان - بلوار آیت الله خاتمی(ره) - دانشگاه اردکان - کدپستی : 95491-89518 فکس:32248384-035